Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

door
Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

KRC Genk heeft nog een last-minute transfer bekendgemaakt op de officiële kanalen. De Limburgers focussen zich op de jeugd en halen een toptalent voor Jong Genk binnen. Er lagen verschillende Europese clubs op de loer, maar de Limburgers trokken aan het langste eind.

KRC Genk maakte de komst van Ali Badra Diabaté bekend. De 18-jarige Ivoriaan komt over van Sporting Club of Marcory en tekende een contract voor vijf seizoenen in Limburg. Hij gaat eerst aan de slag bij Jong Genk om zich te bewijzen.

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Clubs afgetroefd

Op de webstek maakte KRC Genk de komst van Diabaté bekend. Diabaté koos bewust voor een Limburgs avontuur, ondanks meerdere opties in Europa. De 18-jarige verdediger staat bekend als een polyvalente speler die zowel centraal achterin als op het middenveld kan spelen.’

Hij zal eerst bij Jong Genk spelen. ‘De kersverse Genkie moet met zijn 1 meter 90 zowel in aanvallend als verdedigend opzicht een troef worden op stilstaande fases. Daarnaast beschikt hij over een goed spelinzicht wat hem ook in de opbouw een belangrijke schakel maakt voor de troepen van Johan Van Rumst.’

Fysiek beest

Ook Stijn Haeldermans, technisch coördinator van Jong Genk, sprak over een fysiek beest. “Ali brengt rust aan de bal dankzij zijn uitstekende spelinzicht en technische kwaliteiten en beschikt bovendien over een zuivere inspeelpass. Met zijn maturiteit en fysieke presence voegt hij extra stabiliteit toe aan de kern van Jong Genk.”

Moet KRC Genk zich volledig op de jeugdwerking focussen?

Meest recent

Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

22
22
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

42
42
'Zure deal voor Club: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

114
114
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

31
31
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

204
204
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

419
419
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

149
149
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

361
361
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

65
65
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

104
104
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

87
87
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

274
274
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

57
57
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

198
198
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

157
157
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

322
322
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

72
72
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

195
195
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

151
151
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

114
114
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

92
92
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

202
202
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

260
260

Meer sportnieuws