Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

door
Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

KRC Genk heeft nog een last-minute transfer bekendgemaakt op de officiële kanalen. De Limburgers focussen zich op de jeugd en halen een toptalent voor Jong Genk binnen. Er lagen verschillende Europese clubs op de loer, maar de Limburgers trokken aan het langste eind.

KRC Genk maakte de komst van Ali Badra Diabaté bekend. De 18-jarige Ivoriaan komt over van Sporting Club of Marcory en tekende een contract voor vijf seizoenen in Limburg. Hij gaat eerst aan de slag bij Jong Genk om zich te bewijzen.

LEES OOK: Genk grijpt drastisch in: aanvaller teruggezet naar beloften

Clubs afgetroefd

Op de webstek maakte KRC Genk de komst van Diabaté bekend. Diabaté koos bewust voor een Limburgs avontuur, ondanks meerdere opties in Europa. De 18-jarige verdediger staat bekend als een polyvalente speler die zowel centraal achterin als op het middenveld kan spelen.’

Hij zal eerst bij Jong Genk spelen. ‘De kersverse Genkie moet met zijn 1 meter 90 zowel in aanvallend als verdedigend opzicht een troef worden op stilstaande fases. Daarnaast beschikt hij over een goed spelinzicht wat hem ook in de opbouw een belangrijke schakel maakt voor de troepen van Johan Van Rumst.’

Fysiek beest

Ook Stijn Haeldermans, technisch coördinator van Jong Genk, sprak over een fysiek beest. “Ali brengt rust aan de bal dankzij zijn uitstekende spelinzicht en technische kwaliteiten en beschikt bovendien over een zuivere inspeelpass. Met zijn maturiteit en fysieke presence voegt hij extra stabiliteit toe aan de kern van Jong Genk.”

Moet KRC Genk zich volledig op de jeugdwerking focussen?

Meest recent

'Jackpot Anderlecht: Simic levert waanzinnig bedrag op'

Er is nog een grote transferverrassing op komst bij Anderlecht. Een dag nadat de mercato in ...

581
581
Club Brugge moet goudhaantje weldra weken missen

Er staan voor Club Brugge drukke maanden voor de boeg, want het zal tot Nieuwjaar vaak in de midweek ...

202
202
Aanwinst Antwerp ontleed: geen nieuwe Doumbia

Antwerp moest deze week nog afscheid nemen van Mahamadou Doumbia, die een zeer lucratieve transfer ...

81
81
Schoofs onthult: "Daarvan heb ik spijt bij KV Mechelen"

KV Mechelen zag in de zomer toch heel wat sterkhouders vertrekken. Het grootste verlies is wellicht ...

86
86
Ongelooflijk: Noorwegen scoort 11 keer in één match

Dinsdagavond werden er nog de nodige kwalificatiematchen voor het WK van volgende zomer gespeeld. ...

120
120
'Westerlo heeft eerste doelwit voor januari al in zicht'

Het werd bij Westerlo maandag nog een drukke Transfer Deadline Day. Er streken op de valreep nog ...

23
23
Ulderink slikt meteen domper na trainerswissel Leverkusen

Antwerp legde deze zomer zijn lot in handen van Stef Wils, die zo al de derde coach op een jaar tijd ...

87
87
Broos pakt knap resultaat, pijnlijke uitschuiver Brys

In Afrika staan er deze week ook kwalificatiewedstrijden voor het WK op het programma. Dinsdagavond ...

65
65
'Schok bij Anderlecht: directe knaltransfer Simic'

De transfermarkt mag in België dan wel intussen ook gesloten zijn, bij Anderlecht blijven het ...

600
600
Yamal winnaar Gouden Bal? Uitspraak Mbappé gaat viraal

Eind deze maand wordt de Ballon d'Or uitgedeeld aan de beste voetballer ter wereld, tenminste toch ...

114
114
'Chaos Anderlecht: twee zomeraanwinsten snel terug weg'

Daags na het verstrijken van de transferdeadline in België, is het tijd om de balans op te ...

877
877
"Krankzinnig" - Kane zwaar onder vuur na transferkeuze

Met 6 goals in 4 officiële wedstrijden, is Harry Kane dit seizoen uitstekend uit de ...

157
157
'Mechele incasseert enorme optater bij Rode Duivels'

De Rode Duivels maakten vorige week een goede beurt tegen Liechtenstein en Kazachstan. Bondscoach ...

461
461
Genk grijpt drastisch in: aanvaller teruggezet naar beloften

KRC Genk maakt zich op voor een bijzonder pittig tweede luik van het seizoen. In aanloop naar de ...

341
341
Duo maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar?

De Rode Duivels blijven goed op koers om zich te plaatsen voor het WK 2026. In het voorbije tweeluik ...

477
477
'Alarm in Anderlecht: Renard op ramkoers met Stroeykens'

Ook op de slotdag van de Belgische zomermercato slaagde RSC Anderlecht er niet in om verlost te ...

696
696
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 7 bekend

De interlandbreak zit erop, de transfermarkt is gesloten. In de Jupiler Pro League staat komend ...

342
342
Coucke legt Anderlecht plat: club op intensief

Wouter Vandenhaute is voorzitter af bij RSC Anderlecht, maar niemand neemt voorlopig het stokje over ...

870
870
KRC Genk & Dender kondigen lastminute vertrekkers aan

Afgelopen nacht sloot de zomermercato in België onverbiddelijk haar deuren, maar ook na de ...

162
162
Coucke hakt knoop door: Anderlecht in Qatarese handen?

Met het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter breekt er een nieuw tijdperk aan bij RSC ...

1316
1316
Kat Kerkhofs krijgt het verlossende antwoord: "We doen het!"

Een paar dagen geleden kwam er enorm heuglijk nieuws vanuit het gezin Mertens-Kerkhofs. Met de ...

180
180
Makelaar hekelt Club Brugge: "Pot verwijt de ketel"

De kassa rinkelde deze zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat ruim 80 miljoen verdiende. Al ...

987
987
'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

RSC Anderlecht heeft een grotendeels teleurstellende zomermercato achter de rug. De vele aanwinsten ...

667
667
Nederland woest: 'Jack Van Gelder moet echt zijn bek houden'

Wat jarenlang een verbond leek tussen twee stemmen uit het oude sportmedialandschap, is plots ...

171
171
'Paniek bij Zulte Waregem: Vandenbroeck diep in de rats'

De zomertransferperiode is voorbij en dan komen de eerste analyses van de Belgische clubs naar ...

756
756

Meer sportnieuws